Pasaka apie Ėduoniuko ir Bakteriuko kelionę dantukų šalyje

 

      Gyveno kartą berniukas, vardu Smalyžiukas. Turėjo jis pilną burnytę dantukų, kaip ir mes visi. Viename Smalyžiuko dantuke pasislėpė skylutė, o joje gyveno du maži berniūkščiai - Ėduoniukas ir Bakteriukas. Jie buvo tokie mažučiukai, kad juos galėjai pamatyti tiktai pro didinamąjį stiklą. Maitinosi jie visokiais saldėsiais, gardėsiais, kurių čia gaudavo į valias. Taip ir gyveno sau  niuniuodami ir daineles dainuodami, džiaugdamiesi, kad berniukas nevalo dantukų. Jie  kalė ir kaukšėjo į dantuką, norėdami įsirengti jame namelį ir ten dar patogiau įsitaisyti. Ėduoniukas ir Bakteriukas  dirbo ir kalbėjosi :

     -Ar įsivaizduoji, brangusis broli, kas būtų jeigu pasirodytų dantų šepetukas?

Bet Bakteriukas tik nusijuokė :

     -Cha, cha cha! Juk berniukas niekada nevalo dantukų.

Berniukui buvo liūdna, kadangi jam suskaudo dantuką. Ir tada Mamytė pasakė:

     -Tau reikėtų išsivalyti dantukus.

Tai išgirdę Bakteriukas ir Ėduoniukas labai išsigando. Nors skausmas truputį sumažėjo, berniukas vistiek susiruošė vykti pas dantukų gydytoją.

Gydytojas su vandenuku pradėjo griauti pastatytus namelius dantukuose.

     -Neliko nė mažiausios skylutės,- aimanovo Bakteriukas.

Berniukas džiaugėsi, kad sveikais tapo jo dantukai. Ir grįžęs namo paėmė dantų šepetuką. Šepetukas išvalė Bakteriuką ir Ėduoniuką iš burnytės kartu su dantų pasta, vandeniu ir putomis. Jie krito žemyn ir tekėjo su vandeniu iki pat didžiulės jūros. Ten jie dabar ir plaukioja laukdami, kol atsiras kita skylutė, kurioje galėtų apsigyventi.

Galbūt Jums truputį pagailo Ėduoniuko ir Bakteriuko? Bet vienas berniukas tikrai džiaugėsi, kad viskas baigėsi taip, o ne kitaip. Ir tai buvo ne kas kitas, o dantukų šeimininkas Smalyžius.

 


2018-08-28
Norime informuoti, kad dirbame su draudimo bendrovėmis IF, GJENSIDIGE, PZU LIETUVA, LIETUVOS... plačiau
2018-08-09
Norime informuoti, kad sudarėme "ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO IR ŠIŲ... plačiau

No flash loaded


sprendimas invertus